Samojedų charakteristika

 

      Samojedas – išskirtinė veislė ne tik savo išvaizda, tačiau ir temperamentu. Tai primityvūs šunys, turintys savitų būdo bruožų, kurie reikalauja atitinkamo bendravimo ir dresūros. Samojedai yra džiugūs ir naivūs kaip vaikai, tačiau jie labai savarankiški ir, negavę reikiamo auklėjimo bei pakankamai kontakto su šeimininku, gali tapti nepriklausomi ir sunkiai sukalbami.

Žmogus, laikantis samojedą, turėtų būti kantrus, vengti muštro ir prievartos. Geriausia sukurti tokias situacijas, kuriose šuo pats susidomėtų siūloma veikla. Iš prigimties tai darbštūs šunys, tačiau labai svarbu juos motyvuoti. Dažniausiai tam puikiai tinka skanėstai, kurie ne tik padada dresuoti samojedą, tačiau ir užmėgzti tvirtesnį ryšį tarp šuns ir šeimininko.

Dar vienas labai ryškus veislės būdo bruožas – noras nuolat būti greta žmogaus. Palikti vieni samojedai liūdi, neretai tampa destruktyvūs, todėl gali nukentėti namų inventorius. Nuo mažens šiuos šunis po truputį reikėtų pratinti pasilikti vieniems. Kitaip jie gali imti ieškoti sau veiklos (kuri nebūtinai patiks šeimininkui), triukšmauti.

Sakoma, jog laimingas samojedas – pavargęs samojedas. Tai šunys, kuriems reikalingas didelis fizinis krūvis. Šeimininkai turėtų būti nusiteikę ilgiems pasivaikščiojimams nepaisant oro sąlygų. Be to, samojedus galima kinkyti, kartu bėgioti ar važinėtis dviračiu – šiems šunims tai bus ne tik puiki iškrova, tačiau ir didelis malonumas. Taip pat labai svarbu samojedams duoti intelektualios veiklos, stimuliuojančios jų vystimąsi. Tai aštraus ir guvaus proto, stabilios psichikos šunys.

Svarbu pastebėti ir tai, jog samojedai nėra sargūs šunys. Samojedas švelnus ir inteligentiškas, todėl apsaugai netinkamas: jis loja, bet nekanda.Tai labai draugiška veislė, puikiai sutarianti tiek su žmonėmis, tiek su kitais gyvūnais. Samojedai puikiai tinka šeimoms, labai mėgsta vaikų kompaniją, yra kantrūs ir išlieka žaismingi sulaukę brandos. Tai visiškai neagresyvūs šunys, agresija šiai veislei netgi laikoma diskvalifikuotina  yda.

Parengė Radvilė Lipskytė.

 


Samojedų savybės

Aktyvumo poreikis

DIDELIS

Polinkis loti

VIDUTINIS

Tinkamumas asmeninei apsaugai

NETINKAMAS

Patiriamo streso lygis palikus vieną

AUKŠTAS

Tinkamumas būti sarginiu šunimi

NETINKAMAS

Tinkamumas auginti su vaikais

TINKAMAS

Tinkamumas auginti su kitais gyvūnais

TINKAMAS

Kailio priežiūros poreikis

DIDELIS

Agresyvumas

VISIŠKAI NEAGRESYVUS