Kaniterapija


Dalinamės samojedų veisėjos Lietuvos samojedų klubo narės Dalios Mickienės patirtimi:

Kaniterapija – tai yra viena iš daugelio gyvūnų terapijos rūšių, kuri grindžiama jau egzistuojančiu žmogaus ir šuns ryšiu ir yra pagrįsta moksliškai. Jos metu dalyvauja šuo, jo prižiūrėtojas ir žmogus, kuriam reikia padėti pasveikti ar susidoroti su sveikatos problema ar psichikos sutrikimu. Tai kompleksinio gydymo dalis. Kaniterapija gali pagerinti motorinius įgūdžius ir sąnarių judėjimą, verbalinį bendravimą, gali padėti sumažinti kraujospūdį ir pagerinti bendrą širdies ir kraujagyslių ligų būklę. Ši terapijos rūšis skatina endorfinų išsiskyrimą, kurie sukelia raminamąjį poveikį. Tai gali padėti sumažinti skausmą, sumažinti stresą ir pagerinti bendrą psichologinę būseną. Kaniterapijoje dalyvaujantys šunys turi stabilią psichiką, yra draugiški ir mėgstantys bendrauti su žmonėmis, jie turi būti praėję specialius testus ir pripažinti profesionalių dresuotojų, kaniterapijos atstovų.

Samojedas – tai švelnus, labai draugiškas, kantrus, puikiai sutarianti tiek su žmonėmis, tiek su kitais gyvūnais ir stabilios psichikos šuo. Samojedas gyvena su žmogumi ir dėl žmogaus, belieka pasinaudoti šiomis jo savybėmis. Todėl jau ne vienerius metus Lietuvos samojedų klubo nariai aktyviai dalyvauja kaniterapinėje veikloje:

• Tilda (Letitsnow walking on the moon) savininkė Jolita Skamaročienė

• Bakas (Izide Bugis) savininkė Birutė Pavilionienė

• Momo (Klajoklių šuo You Rock My World) savininkė Dalia Mickienė

„Pradėjus auginti samojedų veilsės šunis pajutome jų švelnumą, šilumą ir teigiamas emocijas. Pradėjome domėtis kaip tas emocijas būtų galima perduoti žmonėms, kuriems trūksta tos šilumos ir meilės, bei įnešti šias emocijas į jų gyvenimus.

Nuo 2012-ųjų metų pradėjome lankyti vaikų globos namus, senelių namus, akluosius ir silpnaregius. Pastebėjome, kad poveikis “pacientui”  krypsta į teigiamą pusę, tuomet pradėjome galvoti apie tai kaip būtų galima gauti kuo daugiau informacijos apie kaniterapija. Lankėme nemažai seminarų.

2014-ais metais Slovakijoje, trys mūsų veisimo šunys Išlaikė kaniterapijos testus:

  • Klajoklių šuo Dunaj of Benji
  • Klajoklių šuo Detva of Benji
  • Klajoklių šuo Funky Amigo of Webmaster

Lietuvos Kinologų Draugijos organizuojamoje stovykloje išlaikiau kaniterapijos asistento pažymėjimą, bei ankstyvosios socializacijos trenerio pažymėjimą.

Mūsų veislyno tikslas – išveisti kuo daugiau socializuotų ir kaniterapijai tinkančių šuniukų.

Samojedai gyvena su žmogumi ir dėl žmogaus , belieka pasinaudoti šiomis jų savybėmis.“