Maudynės


Net ir patyrusiam šunų augintojui samojedo kailio priežiūra, o ypač maudymas/džiovinimas/šukavimas yra ne tik nemažas iššūkis, tačiau ir didelės laiko sąnaudos. O ką jau kalbėti apie šeimininkus tų šunų, kurie nėra dažnai maudomi ir be galo nemėgsta šios procedūros. Keletas patarimų, kaip namie išmaudyti bei sutvarkyti šunį neišeinant iš proto ir džiaugtis rezultatu kiek įmanoma ilgiau.

Pirma dažna klaida – šunys, kurie nedalyvauja parodose, dažnausiai yra tiesiog išmaudomi šampūnu ir išdžiovinami. Tačiau rekomeduoju būtinai kondicionuoti kailį. Parinkus tinkamas kondicionavimo priemones ne tik sumažės kailio džiūvimo laikas, tačiau ir pati plauko kutikulė bus suglotninta ir uždaryta (plaukas po mikroskopu atrodo kaip kankorėžis) ir į kutikulės tarpus ne taip greit papuls purvo, t.y. jūsų šuo švaresnis bus daug ilgiau, o purvas nubyrės greičiau. Išbandytos ir patinkančios priemonės yra K9 Aloe Vera kondicionierius, Plush Puppy Sea Breeze oil, Chris Christensen Ice on Ice. Jei galite įsigyti tik vieną iš šių priemonių – verčiausia būtų turėti Plush Puppy Sea Breeze oil.

Tinkamai pasiruoškite maudymui: pirmiausias ir svarbiausias dalykas yra paimti du vatos diskelius makiažui valyti ir, uždėjus ant piršto, įkišti šuniui po vieną diskelį į kiekvieną ausį pakankamai giliai, kad lengvai neiškristų, tačiau ir ne taip, kad vėliau patys neištrauktumėte. Kam to reikia? Vandens, o ypač muiluoto, patekimas į ausis gali sąlygoti įvairius uždegimus, be to, šunys labai nemėgsta, jei vanduo teka į ausis. Taip pat pastebėta, kad augintiniai netgi ramiau reaguoja į maudynes, kai jų ausys užkištos. Tada galima drąsiai muiluoti šuns pakaušį, nebijant, kad šampūno pateks į ausis. Baigus maudynes, nepamirškite vatos diskelių išimti.

 

Rekomenduoju štai tokį maudymo metodą: į didelį indą su šiltu vandeniu įpilti šiek tiek šampūno ir padaryti putų. Paimti nailoninę kaspino formos kempinę, pamirkyti ją į putas ir švelniai įtrinti šuns kailį. Metodo privalumas – nereikia iki galo sudrėkinti kailio (labai gerai žinome, koks yra šis procesas – pili vandenį, o šuo kratosi ir taip šeimininkas išsimaudo kartu su šunimi). Minėtas metodas taip pat geras tuo, kad muilavimą galima atlikti viena ranka. Tai aktualu, jei šuo yra itin neklusnus ir maudymosi metu taikosi pabėgti. Muiluoti pradėkite nuo purviniausių vietų – kojų ir papilvės, o baikite galva, kad šampūno netyčia nepatektų šuniui į akis.

Skalauti šampūną lengviausia dušu arba šlanga. Skalavimas vyksta atvirkštine tvarka – pirmiausia skalaujama galva, tada kūnas, o galiausiai papilvė ir kojos. Būtinai gerai išskalaukite šampūną, nes nuo muilo likučių kailis geltonuoja ir šiurkštėja!

Šampūną rinkitės pagal poreikį, tačiau nebijokite pasilengvinti sau gyvenimo – galite drąsiai maišyti balinantį šampūną su suteikiančiu purumo ir taip gauti dvigubą efektą. Beje, jei kojos ir papilvė itin purvini, galima švelniai užtepti (netrinti!) neskiesto balinančio šampūno. Man patiko Plush Puppy, Pshhh šampūnai. Šuniui, kuriam nereikia stipriai balinti kailio, tiktų K9 Aloe Vera šampūnas. Jei galite įsigyti tik vieną priemonę ir šuo nedalyvauja parodose, rekomenduoju K9 Aloe Vera šampūną – jis gerai plauna, lengvai išsiskalauja ir kailį padaro itin žvilgantį.

Kondicionavimo priemonės: jei naudosite nuplaunamas priemones, šunį reikės ištepti ir vėl nuskalauti. Jei papildomam skalavimui kantrybės nebeturi nei šuo, nei šeimininkas – siūlau rinktis nenuskalaujamas priemones. Visas nenuskalaujamas priemones siūlau skiesti ir ant kailio tepti ta pačia nailonine kempine. Nebijokite sumaišyti kelių priemonių, kad išgautumėte dvigubą efektą, pavyzdžiui, kondicionavimas ir kailio purumas! Aš labai sėkmingai maišau Plush Puppy Volumising Cream ir Sea Breeze oil arba Chris Christensen Ice on Ice ir Bottoms Up.

 

Po grožio procedūrų leiskite šuniui gerai išpurtyti vandenį iš kailio, o nusausinti geriausia ne rankšluoščiu (greitai permirksta), o keletu senų (bet švarių!) paklodžių – labai greita ir efektyvu.

Iškart po maudymo yra tinkamiausias laikas pakirpti šuns nagus, nes sumirkę jie minkštesni, be to šuo būna taip pavargęs, kad jau nebereaguoja į „eilinį garbės ir orumo įžeidimą“.

Kailio džiovinimas – jei turite šuniui skirta džiovintuvą – puiku. Jei šuniui jau visai baigiasi kantrybė, geriausiai bent truputį pradžiovinti kailiuką, kad jis nebūtų varvantis – prie drėgno kailio labai limpa purvas. Šiek tiek pradžiovinus, galite leisti šuniui pailseti ir džiovinimą pabaigti vėliau. Jei neturite džiovintuvo – maudynes planuokite vakare, kai jau nebereikės eiti laukan arba kai oras šiltas ir gražus. Išmaudžius šunį iškart eikite į lauką ant saulutės – gera valanda pasivaikščiojimo gryname ore ir kailiukas bus sausas ir švarus. Žinoma, šunį reikėtų vesti prisegus pavadėliu, o purvynus aplenkti iš toli.

 

Parengė Asta Skripkienė